Zalety płynnego izolowania

Zalety płynnego izolowania

Do tej pory odpowiednią izolacje i zabezpieczenie przed wilgocią elementów dachu czy innych wymagających tego części stosowana była tradycyjna folia lub w przypadku dachu na przykład papa. I choć pojęcie folii w płynie może się niektórym wydawać abstrakcyjne, to jednak obecnie stosowanie tego rodzaju rozwiązań zdecydowanie ułatwia i usprawnia pracę, jednocześnie zapewniając odpowiedni poziom trwałości zabezpieczenia.

Jak przebiega proces płynnego izolowania?

płynne izolowaniePodczas budowy domu, na przykład podczas tworzenia konstrukcji dachu, należy zastosować zabezpieczanie przed wilgocią, zwłaszcza na elementach wykonanych z drewna, które pod wpływem wilgoci mogłyby ulec zniszczeniu. Obecnie stosowanie w tym celu tradycyjnej folii czy papy straciło rację bytu, bowiem w tej roli zdecydowanie lepiej sprawdza się płynne izolowanie. Tak naprawdę folia w płynie ma niewiele wspólnego z tradycyjnym foliowym materiałem, jednak nazwa odzwierciedla poniekąd właściwości wspomnianego produktu. W rzeczywistości w skład produktu wchodzą specjalistyczne żywice syntetyczne, które po zaschnięciu mają właściwości uszczelniające, spełniające swoje zadanie przez zdecydowanie dłuższy czas. Rozpoczęcie pracy z tego typu produktem zwykle w pierwszej kolejności wymaga odpowiedniego połączenia masy znajdującej się w opakowaniu. Tego kroku w żadnym wypadku nie należy pomijać i powinno się go wykonać jak najbardziej starannie, bowiem tylko odpowiednie połączenie się elementów składowych zagwarantuje najwyższą trwałość.

Ochrona przed wilgocią drewnianych elementów konstrukcji dachu czy innych części domu wymaga zastosowania specjalistycznych rozwiązań, w przeciwnym razie kontakt z wodą może mieć niekorzystny wpływ na trwałość dachu. Podwyższona wilgotność powoduje także ryzyko wystąpienia groźnych dla zdrowia pleśni i grzybów.