Wyciek płynu z układu wspomagania kierownicy

Wyciek płynu z układu wspomagania kierownicy

Według wielu specjalistów układ wspomagania jest jednym z najważniejszych systemów seryjnie montowanych w obecnych samochodach. Jedynymi wyjątkami są samochody przeznaczone do wyczynowego ścigania się na torach wyścigowych. Każdy dzisiejszy kierowca nie wyobraża sobie codziennej eksploatacji pojazdu bez sprawnie funkcjonującego wspomagania kierownicy. 

Wyciek z układu wspomagania – co zrobić?

pompa wspomagania alfa romeoJeśli zauważymy, że kierownica w naszym samochodzie nie funkcjonuje tak jak powinna jedną z przyczyn może być wyciek płyny hydraulicznego w pompie wspomagania. Nieprawidłowość ta powinna być jak najszybciej zdiagnozowana przez mechanika samochodowego. Podczas ostatniego okresowego przeglądu dowiedziałem się o drobnych wyciekach w moim samochodzie. Mechanik szybko zlokalizował miejsce wycieku. Wszystkie części były w doskonałym stanie tzn : węże, przekładnia i pompa wspomagania Alfa Romeo jest marką samochodów, która stawia na wytrzymałość mechanizmów które montuje w swoich samochodach. Mechanik bardzo sprawnie sprawdził wszystkie części układu kierowniczego. Okazało się, że trzeba tylko uszczelnić niektóre elementy, uzupełnić płyn hydrauliczny oraz odpowietrzyć cały aby funkcjonował na sto procent swoich możliwości. Po wykonaniu wszystkich tych zabiegów układ odzyskał dawną sprawność. Dzięki czemu komfort prowadzenia samochodu zwiększył się zauważalnie. Dla dobrego mechanika tego typu naprawa nie powinna sprawić dużych problemów. 

Jeśli zauważymy jakiekolwiek wyciek z układu wspomagania kierownicy należy jak najszybciej udać się do najbliższego warsztatu mechaniki pojazdowej w celu zlokalizowania miejsca w którym wyciek nastąpił. Diagnostyka ta powinna być przeprowadzana przez doświadczonego mechanika, który ze stu procentową pewnością wskaże element który trzeba będzie uszczelnić lub wymienić.