Wózki do bram przesuwnych – jak działają?

Wózki do bram przesuwnych – jak działają?

Poprawna praca naszej bramy przesuwnej uzależniona jest od działania wielu jej części. Głównym elementem odpowiadającym za jej poprawną prace są wózki montowane na jej szynach. Jest to bezsprzecznie kluczowa część każdej bramy, bez której jej prawidłowe działanie jest niemożliwe. W poniższej publikacji wskaże za co wózki bramy odpowiadają oraz jakie niesie konsekwencje ich niepoprawny dobór.

Które wózki najlepiej wybrać?

Wózki do bramy przesuwnejNa wstępie warto powiedzieć, że odpowiedni dobór wózków to powinna być główna zagwozdka każdej osoby, która chce w przyszłości zdecydować się na kupno bramy przesuwnej. Wymiana wózków jest czasochłonna a ich ponowne założenie bardzo kosztowne. Źle dobrane wózki, mogą skutkować szybkim zużyciem się ich łożyska, nadmiernym obcieraniem o metalowy profil bramy, lub po prostu nie wejdą w jej szyny, a więc nie będzie można ich nawet założyć. Wózki odpowiadają za odpowiednie przesuwanie się bramy pp szynach, za jej głośność oraz odpowiednią pracę. Jeżeli chodzi o dźwięki, które produkuje przesuwanie się bramy, możliwa jest redukcja hałasu. Za niwelowanie niepotrzebnego hałasu odpowiadają wózki z rolkami tworzywowymi. Stworzone są one z poliamidu, jest to materiał odporny na obcieranie oraz korozje. Dzięki swoim właściwościom, brama przy przesuwaniu nie obciera się o szyny a jej praca odbywa się we względnej ciszy. Taki rodzaj wózków polecany jest dla osób zakładających bramy na swoich posesjach domowych. W przypadku dużych i ciężarnych bram, potrzebne są jednak metalowe wózki do bramy przesuwnej. Posiadają one odpowiednią nośność i pomimo produkowanego przy ich pracy hałasu, tylko one są w stanie udźwignąć ciężar dużych bram przemysłowych.

Oprócz doboru odpowiedniego tworzywa, z jakiego zrobione są wózki, bardzo ważny jest również ich i rozmiar. Tylko odpowiednio dopasowane wózki do szyn bramy są w stanie spełniać swoją role. Wózki o zbyt małych rozmiarach, zostawią niepotrzebny luz co będzie wpływało na stabilność bramy i jej szybkie zużycie, a zbyt duże po prostu nie zmieszczą się we wnętrze szyny