Sala weselna a dodatkowe koszty

Sala weselna a dodatkowe koszty

Zawsze, kiedy planujemy tradycyjne wesele z poprawinami na drugi dzień, to warto dowiedzieć się jak wygląda w tej perspektywie cennik danego lokalu. Dobrze jest również sprawdzić, jak wyglądają dodatkowe koszty za obsługę kelnerską oraz zakup ciast i owoców, a także za dekoracje sali. Wynajem sali weselnej na obrzeżach miasta jest często tańszy niż w centrum miasta.

Dodatkowe rzeczy przy wyborze sali weselnej

Sala weselna w pomorskimPrzede wszystkim powinniśmy osobiście wybrać się do sali weselnej i sprawdzić jak wygląda możliwość rozstawienia stołów. Stoły na imprezie weselnej nie powinny stać blisko ścian lub siebie nawzajem, ponieważ goście podczas zabawy muszą mieć bardzo łatwy dostęp do swoich miejsc, a także do tego, aby integrować się z innymi gośćmi. Warto również sprawdzić jak wygląda parkiet do tańczenia oraz czy w lokalu weselnym jest miejsce na obsługę weselną. Będziemy musieli znaleźć odpowiednie miejsce na wesele dla fotografa oraz kamerzysty, a także dla orkiestry. Kiedy wynajmowana jest przez nas sala weselna w pomorskim, to mamy pewność, że w cenę wliczona jest obsługa kelnerska, a także zakup ciast oraz napojów. Dobrze jest również sprawdzić, czy będziemy mogli na terenie sali weselnej korzystać z sejfu oraz bezpiecznego pokoju, w którym będziemy mogli na czas zabawy schować pieniądze oraz upominki, które podarowali nam zaproszeni goście. Warto również ustalić z właścicielem lokalu czy dekoracja sali jest w cenie, czy musimy za nią zapłacić albo, czy mamy samodzielnie zająć się dekoracją.

Również powinniśmy dokładnie przyjrzeć się menu, które zaproponowane jest przez lokal weselny na imprezę. Musimy uwzględnić tam, że nie wszyscy goście będą spożywali mięso i dobrze jest przygotować również posiłki dla osób, które są wegetarianinami. Nie powinniśmy także zapominać o organizacji atrakcji dla dzieci na imprezie weselnej.