Rower biegowy dla dziecka

Rower biegowy dla dziecka

Otyłość grozi wszystkim dzieciom, które jedzą dużo, niezdrowo i mało się ruszają. Wożenie w wózku dziecka do późnego okresu może być dla niego szkodliwe, ponieważ przyzwyczaja je do częstego siedzenia. Malucha należy zachęcać do chodzenia, biegania, czy jeżdżenia na rowerze.

Jak wygląda rowerek biegowy?

rowerki biegowe dla dzieciDopóki dziecko nie potrafi samodzielnie siedzieć i chodzić, nie należy wprowadzać żadnej dodatkowej aktywności ruchowej. Maluch musi opanować do perfekcji te czynności, aby móc zacząć myśleć o rozwijaniu nowych umiejętności. Rowerki biegowe dla dzieci są przeznaczone dla około dwu, trzy latków, które już stabilnie chodzą i mają właściwie rozwinięte stawy biodrowe. Są to małe rowerki, na których dziecko jeździ odpychając się nóżkami. Aby nie wyrządzić mu krzywdy, należy rozmiar rowerka idealnie dobrać do wielkości i wagi dziecka. Na prawidłowo dobranym rowerku biegowym, dziecko odpycha się lekko ugiętymi nóżkami, a kierownicę trzyma na wysokości brzuszka. Są to modele z dość dużymi kołami, bez hamulców i zbędnych dodatków. Na rynku dostaniemy rowerki z drewna i aluminium, z pompowanymi kołami. Oba modele są lekkie i nieskładana, przez co w razie upadku, nie wyrządzą dziecku krzywdy. Małe dzieci intuicyjnie chcą się ruszać i zdobywać nowe umiejętności, dlatego powinniśmy im stwarzać do tego możliwości. Rowerek biegowy jest pierwszym etapem w nauce samodzielnej jazdy na dwukołowym rowerze. Im wcześniej dziecko opanuje ta umiejętność tym sprawniejsze będzie w przyszłości.

Dla starszych dzieci i bardziej aktywnych, rowerek biegowy może być wyposażony w hamulec na tylnej tarczy, choć większość maluchów nie wymaga takiego wyposażenia. Rowerki są dostępne prawie w każdym sklepie zabawkowym, albo rowerowym w cenie od stu do nawet pięciuset złotych.

Close Menu