Przebudowa oczka wodnego

Przebudowa oczka wodnego

Od jakiegoś czasu za naszym domem istnieje oczko wodne, które kiedyś było basenem. W związku z tym, że rzadko korzystaliśmy z możliwości kąpieli w basenie postanowiliśmy, że bardziej opłacalne będzie jego przerobienie na oczko wodne. Nie posiadamy dzieci, więc nikt nie zmartwił się z powodu tej przebudowy. 

Montaż fontanny w oczku wodnym

pompa typu fontannowego do oczka wodnego Jako, że obecne oczko trochę nam już się opatrzyło postanowiliśmy dokonać małej, a może nawet dużej przemiany. Obecne oczko wodne ma owalny kształt, który jest pozostałością po basenie. Jako, że chcemy mieć piękny ogród postanowiliśmy również upiększyć nasze oczko wodne. Co za tym idzie chcemy zmienić jego kształt oraz zamontować bajer w postaci fontanny. Tak naprawdę największym wyzwaniem będzie zmiana kształtu, ponieważ wymaga to dużo kopania oraz położenia nowej folii. Co do drugiego ulepszenia zgodnie z radami na forum potrzebna będzie tylko pompa typu fontannowego do oczka wodnego. Jest ona dostępna w sklepach specjalistycznych, które mają doświadczenia z różnego rodzaju oczkami wodnymi i posiadają materiały potrzebne do różnego rodzaju ulepszeń. Projekt oczka, które chcieliśmy wybudować za domem znaleźliśmy w internecie. Wiem, że na obrazku wszystko ładnie wygląda, ale chcielibyśmy stworzyć projekt, który zachwyci nas oraz naszych gości na sobotnich grillach. Kopanie zostało rozpoczęte, folia i pompa typu fontannowego do oczka wodnego zostały zamówione, więc czas zmienić słowa w czyny i wprowadzić projekt w życie. 

Nie da się ukryć, że przebudowa oczka wodnego to ciężka sprawa. Wydaje mi się, że nawet łatwiej jest od nowa zbudować taki mały staw, niż brać się za przebudowę gotowego projektu, który kiedyś był basenem. Pracę zmierzają ku końcowi, ale efekt jest już widoczny. Teraz tylko potrzeba czasu na wzrost roślin.