Odpowiednia dieta dla psa

Odpowiednia dieta dla psa

Jeżeli nasz pies ma częste problemy z układem trawiennym, tyje i jest niechętny do zabawy powinniśmy zwrócić uwagę na to czym go karmimy. W końcu sama sucha karma nie jest najlepszym pożywieniem dla czworonoga. W ten sposób możemy mu jedynie zaszkodzić, przez co powinniśmy zapoznać się z dietą barf idealną dla psa.

Karmienie domowego czworonoga

barf dla psaZboża, warzyw i owoce to niezbyt dobre produkty dla psa z uwagi na jego krótki układ pokarmowy. Nie pozwala mu on w skuteczny sposób trawić spożytych pokarmów. Dodatkowo pies jest mięsożerca, dlatego takie jedzenie może być dla niego niesmaczne. Warto zainteresować się tematem barf dla psa, ponieważ to dieta oparta głównie na produktach odzwierzęcych. Pies jedzący jak najwięcej mięsa w swojej diecie będzie zdrowy, z piękną sierścią i energią do zabawy. Dieta ta jest oparta na różnorodności, a dodatkowo jest w pełni naturalna. Warto też wspomnieć, iż różnorodna faktura mięsa, kości i innych przetworów odzwierzęcych jest dla psa fascynująca, przez co pies będzie jadła regularnie ze smakiem. Już nie zobaczymy całkiem pełnej miski suchej karmy, które pies niezbyt chce jeść. Pamiętajmy też, że dieta mimo wielu plusów jest bardzo czasochłonna i wymaga od nas regularnego kupowania świeżego pożywienia dla pupila. Dlatego nie mając sporo czasu na tego typu rzeczy powinniśmy przemyśleć czy poradzimy sobie z tą dietą. Mimo wszystko warto rozpieścić naszego czworonoga.

Aby nasz pies był zdrowy i szczęśliwy oraz żył z nami wiele lat ważne jest odpowiednie dbanie o niego. Regularne wizyty u weterynarza i odpowiednia dawka ruchu. Ważna jest również dieta psa, a najlepiej, gdyby był to barf, ponieważ jest ona najbardziej naturalnym sposobem żywienia naszego zwierzaka. Warto się na ten sposób zdecydować.