Najlepsze nitownice na rynku

Najlepsze nitownice na rynku

 

Jeśli zapytamy przechodniów na ulicy najlepszy sposób łączenia metali to niemal każdy od razu odpowie, że jest nim spawanie. Nie da się ukryć że spawanie faktycznie jest bardzo popularną metodą jednak istnieją pewne ograniczenia związane z jej stosowaniem. W związku z tym niekiedy o wiele lepszym rozwiązaniem jest użycie nitów, które również są w stanie tworzyć bardzo mocne połączenia.

Sprawdzone modele nitownic

nitownice do nitonakrętekNitowanie jest procesem znanym ludzkości i stosowanym od wielu lat. Wraz z pojawieniem się spawarek wiele osób wróżyło, że nitowanie odejdzie do lamusa i zostanie zastąpione spawaniem. Otóż jak się okazało nitowanie wciąż jest bardzo popularne. Powstają już nawet specjalne wersje nitownic, które mają za zadanie ułatwić nam pracę. Jedną z nich są nitownice do nitonakrętek. Urządzenia te działają w taki sposób że pod wpływem dużej siły wbijają one nity, które wyposażone są w gwint umożliwiający wkręcanie śrub. Na dzień dzisiejszy kupno nitownicy do nitonakrętek czy też nitownicy pneumatycznej to przysłowiowa bułka z masłem. Sprzęt w tego typu bez żadnego problemu znaleźć możemy większości marketów budowlanych czy też sklepów narzędziami. To co świadczy o wyższości nitowania nad spawaniem to możliwość łączenia ze sobą różnych rodzajów materiałów. W przypadku spawania łączyć ze sobą możemy jedynie metale. W przypadku nitowania bez żadnego problemu połączyć możemy nawet blachę z plastikiem.

Ogólnie rzecz biorąc nitowanie wciąż jest bardzo praktyczne i przydatne. Nitownice są zaś urządzeniami, bez których wielu majsterkowiczów nie wyobraża sobie swojej pracy. Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem nitownicy to bardzo łatwo dostać ją możemy w sklepach internetowych. Ich ceny mogą być tam dość konkurencyjne w porównaniu z cenami w sklepach stacjonarnych.