Kocyk dla niemowlaka

Kocyk dla niemowlaka

Maluchy, które dopiero się urodziły większość swojego życia spędzają w łóżeczku w pozycji leżącej. Potrzebują odpowiednio twardego materaca, miękkiej pościeli i ciepłego kocyka. Niemowlakom do szczęścia nie potrzeba wiele.

Jak wygląda kocyk minky?

kocyki dla niemowląt minkyNiemowlaki potrzebują wyższej temperatury otoczenia niż dorosły człowiek, bo nie mają jeszcze uregulowanej ciepłoty ciała. Zasada mówi, że trzeba je ubierać zawsze o warstwę więcej niż my sami jesteśmy ubrani. Do przykrywania dzieci możemy używać kołderki, lub najlepsze są kocyki dla niemowląt minky. Okrycie dziecka powinno być dostosowane do temperatury powietrza i pory roku. Kocyki minky są sprzedawane w wersji na lato i zimę. Letnie modele nie posiadają wypełnienia, a zimowe mają do wyboru trzy grubości wypełnienia ze specjalnego materiału hipoalergicznego. Są one dwustronne co zwiększa atrakcyjność dla niemowlaka. Z jednej strony jest miękka bawełna, a z drugiej przyjemny w dotyku polar minky, którego powierzchnię tworzą małe, wypukłe kuleczki, które maluchy uwielbiają ściskać. Kocyki są starannie wykonane i są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru dla chłopców i dziewczynek. Możemy je prać w pralce w temperaturze czterdziestu stopni Celsjusza bez obawy o ich jakość. Dobrze jest mieć dwa komplety kocyków dla niemowlaka, bo jeden się przyda w łóżeczku do przykrywania, a drugi będzie służył maluszkowi w wózku. Kocyki minky są bezpieczne dla dzieci i posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty jakości. Świetnie się nadają na prezent. 

W kocyk minky możemy także zawijać niemowlaka, zamiast w rożek, albo becik. Dostępne są w kilku rozmiarach, z czego jeden jest zarezerwowany dla niemowląt. Jak maluch z niego wyrośnie, to może on posłużyć jako miękka mata do zabawy.