Jakie zalety ma promiennik ciepła?

Jakie zalety ma promiennik ciepła?

 

Każdy człowiek jest inny pod wieloma względami. Inaczej wyglądamy, mamy inne gusty i inne cele w życiu. Jednak są kwestie, które łączą wszystkich ludzi. Każdy musi jeść, spać i ogrzewać się, gdy jest zimno. I co prawda w tych kwestiach również możemy dokonywać różnych wyborów, ale jakiegoś dokonać trzeba.

Jakie są rodzaje promienników?

promienniki ciepłaRodzajów ogrzewania pomieszczeń jest bardzo dużo i by wybrać odpowiedni trzeba wziąć wiele czynników pod uwagę. Częstym wyborem są promienniki ciepła, których podstawową zaletą jest możliwość ukierunkowania energii cieplnej z promiennika. Kolejną ich zaletą jest to, że niemal natychmiast osiągają zdolność grzewczą. Ogrzewanie odbywa się prawie bez udziału ruchu powietrza, co powoduje, że nie unoszą się pyły, nie ma szumu i hałasu. Cała instalacja jest bardzo łatwa w montażu, nie wymaga pozwoleń i świetnie nadaje się w dużych pomieszczeniach jak hale czy magazyny, jak i w pomieszczeniach o mniejszych kubaturach oraz pomieszczeniach reprezentacyjnych jak salony, gabinety czy sale konferencyjne. Promienniki ciepła, lub inaczej podczerwieni czy promienniki ir, nie świecą, nie wymagają przeglądów i konserwacji oraz łatwo się nimi stresuje. Świetnie nadadzą się w miejscach, gdzie stanowiska pracy są ruchome lub wykorzystuje się tylko część przestrzeni. Promienniki mogą być elektryczne, wodne lub gazowe. Ogrzewanie tą metodą jest wygodne i przyjemne dla człowieka. To ono dostosowuje się do nas, a nie odwrotnie.

Promiennik nakierowujemy tam, gdzie chcemy, by ciepło było skierowane, a nie my lokalizujemy się tam, gdzie ciepło już jest, jak w innych rodzajach instalacji. To ogromny plus promienników. Każdy jednak musi sam przeanalizować, co będzie bardziej opłacalne w jego przypadku. Czy chce szybko i wygodnie, czy ma inne potrzeby.