Instalacja wirnika w opryskiwaczu

Instalacja wirnika w opryskiwaczu

Po ojcu odziedziczyłem sad wiśniowy. Znajdował się w mojej rodzinnej miejscowości, niedaleko lasu sosnowego. Sprowadziłem się tam, aby dalej prowadzić biznes. Znałem się na sadownictwie, ponieważ od najmłodszych lat pomagałem tacie w pracy. Pierwsze, co zrobiłem po przeprowadzce, było sprawdzenie sprzętu schowanego do pomieszczenia gospodarczego. Odkryłem, że muszę kupić wirnik.

Opryskiwanie sadu z dobrym wirnikiem

Wirnik do opryskiwaczaOprysk likwiduje ryzyko opanowania roślin przez pasożyty i choroby właściwe dla drzew owocowych. Z tego powodu ważny jest dobrze działający opryskiwacz. Podczas kontroli sprzętu sadowniczego zaobserwowałem, że konieczny będzie zakup wirnika. Wirnik do opryskiwacza pełni funkcję napędzającą powietrze w wentylatorze, a co za tym idzie, rozpyla oprysk. Odezwałem się do źródła, z którego mój ojciec zawsze zamawiał potrzebne narzędzia. Była to stara, zaufana firma, z której zamówiłem potrzebne mi części. Z łatwością umieściłem wirnik w wentylatorze, a wentylator z powrotem w opryskiwaczu. Nadszedł czas na praktyczną pracę z tym urządzeniem. Nowa część opryskiwacza sprawdziła się doskonale podczas wiosennego zabezpieczania wiśni przed pasożytami. Wirnik nie przegrzał się, nie rozluzował, prawidłowo nadmuchiwał powietrze we właściwym kierunku. Dzięki temu moje obowiązki były znacznie ułatwione, a ja mogłem mieć pewność, że w trakcie ich wykonywania nic nie ulegnie awarii.

Postanowiłem, że zaufam producentowi, któremu zaufał mój tata i od tej pory będę korzystać z wirników tej firmy. Jego działanie w opryskiwaczu pozwoliło mi na pracę w sadzie. Był solidny, wydajny, a co najważniejsze wykonany z trwałego tworzywa. Oznaczało to, że będzie mi jeszcze służył przez wiele lat, a ja mogę być spokojny o zdrowie sadu wiśniowego.

Close Menu