Idealne białko konopne dla wegan

Idealne białko konopne dla wegan

Osoby aktywne fizycznie, sportowcy, wegetarianie oraz weganie powinni zwrócić szczególną uwagę na podaż białka w diecie. Jest ono niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mięśni, budowy kości oraz zębów. Niestety, czasem zdarza się tak, iż nie jestesmy w stanie dostarczyć wraz z codziennym pożywieniem odpowiedniej jego ilości. Warto wówczas posłużyć się odżywką białkową. 

Stosowanie białka konopnego

białko konopneW sklepach sportowych, na siłowniach, w klubach fitness, oraz sklepach internetowych możemy kupić różnego rodzaju odżywki białkowe. Coraz częściej możemy się spotkać w takich miejscach z białkiem konopnym. Jest ono wegańską alternatywą dla klasycznych odżywek białkowych. Te konopne są więc odpowiednim produktem dla wszystkich, który chcą zadbać o prawidłową podaż białka w diecie, nie są w stanie dostarczyć jego zalecanej ilości w normalnej diecie, którzy nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego (m.in. przetworów mlecznych). Takie białko roślinne wytwarza się poprzez tłoczenie na zimno ziaren konopii siewnej. Taka odżywka zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, które wpływają na to, że białko jest pełnowartościowe. Jest ono bardzo łatwo przyswajalne, dzięki czemu wpływa pozytywnie na budowę masy mięśniowej u osób ćwiczących. Regeneruje i odbudowuje tkankę mięśniową. Białko konopne bogate jest w wiele mikroelementów takich jak magnez, żelazo czy wapń oraz witaminy B1, B2, C oraz witaminę E – zwaną witaminą młodości. Białko w postaci sproszkowanej możemy używać do przygotowywanych koktajli, owsianek, szejków, ciast czy deserów. 

Coraz częściej słyszymy o białku konopnym. Jest to postać sproszkowanego białka uzyskanego z nasion konopii siewnej. Jest ono bezpieczne dla zdrowia i szczególnie zalecane wegetarianom i weganom. Takie białko dostarcza organizmowi wszelkich niezbędnych aminokwasów oraz wiele witamin i mikroelementów.