Gadżety w biznesie

Gadżety w biznesie

Współczesna technologia jest na takim etapie, że nie wykorzystuje się jej jedynie jako gadżetów, nowinek technologicznych. Coraz częściej jest ona stosowana także w biznesie i sprawdza się tam całkiem dobrze. Oczywiście, chodzi o aplikacje mobilne, które są pisane pod konkretne firmy.

Stosowanie ciekawych rozwiązań mobilnych

ciekawe rozwiązania mobilne dla biznesuInternet daje olbrzymie możliwości biznesowe. Jeszcze nie tak dawno, była to przestrzeń jedynie dla wybranych. Dziś z internetu korzystają praktycznie wszyscy. Także biznes znalazł tam swoje miejsce, aby zaistnieć na rynku w swojej branży. Najwięcej jest oczywiście tzw. handlujących wszelakim towarem. Ale nie brakuje także i producentów, importerów itp. Np. sklepy internetowe sprzedające odzież powinny się dobrze reklamować, ponieważ jest ich naprawdę dużo i trudno się przebić. Dlatego stosują one ciekawe rozwiązania mobilne dla biznesu w postaci aplikacji na urządzenia mobilne, które kierują potencjalnego klienta na stronę sklepu. Taka aplikacja jest umieszczana w najbardziej popularnych środkach przekazu (np. dla androida sklep play), gdzie każdy posiadacz tego systemu może ją pobrać i mieć bezpośredni dostęp do danego sklepu i jego oferty. Dziś już wiadomo, że przeciętny użytkownik korzysta z około 29 aplikacji na swoim telefonie, czy tablecie. Spędza przy tym nawet ponad 30 godzin w miesiącu. Jest więc bardzo dobrym odbiorcą reklamujących się w różnych aplikacjach firm. Kiedyś korzystano jedynie z aparatu fotograficznego, czy kalkulatora. Dziś jest inaczej.

Przedsiębiorcy coraz częściej spoglądają w kierunku potencjalnego użytkownika telefonu komórkowego, ponieważ spędza on coraz więcej czasu ze swoim telefonem. Nawet, jeśli nie korzysta już tak intensywnie z internetu poprzez telefon, to używa różnego typu aplikacji. I to jest bardzo korzystne dla biznesu.