Dobry komp za 3000 zł

Dobry komp za 3000 zł

Wiele osób chcących nabyć nowy komputer, zastanawia się jaki będzie najlepszy spośród szerokiej oferty producentów. Kupimy sprzęt za tysiąc, dwa, trzy, a nawet za sześć tysięcy, ale nie każdy będzie dla nas idealny. Nie ma sensu przepłacać.

Co posiadają komputery za 3 tysiące złotych?

komp za 3000Zanim określimy ile chcemy wydać na nowy sprzęt komputerowy, lepiej zapoznać się z dostępnymi parametrami. To od nich zależy działanie komputera i to, czy będziemy z niego zadowoleni. W zależności od wykorzystania, powinniśmy dobrać odpowiednie parametry. Jeżeli chcemy mieć sprzęt do domowego użytku, czyli sporadycznego korzystania z programów komputerowych, oglądania filmów czy robienia zakupów w sieci, to z powodzeniem wystarczy nam średniej klasy model. Taki komputer kupimy za dwa tysiące złotych i na pewno będziemy z niego zadowoleni. Jeżeli z komputera będą też korzystały dzieci w celu nauki i grania, to lepszy będzie nieco wyższej klasy z lepszą kartą graficzną i większym dyskiem twardym do zapisywania danych. Im lepsze komponenty, tym wyższa cena, więc komp za 3000 złotych powinien być wystarczający. W tej samej cenie kupimy również model do biura, który będzie miał pięciordzeniowy procesor nowej generacji z podwójnym dyskiem twardym, który będzie pracował bardzo szybko i cicho. Komputery stacjonarne są nieco lepszej jakości niż przenośne laptopy, ale za to muszą stać zawsze w jednym miejscu, co dla niektórych jest wadą. Z pewnością bez względu na wybór, najtaniej kupimy komputer przez internet.

Decydując się na zakupy komputera w sieci, trzeba wybierać sprawdzone sklepy, które posiadają oryginalne sprzęty  legalnego źródła. Tylko takie modele posiadają kilkuletnią gwarancję producenta. Kwota trzy tysiące, z pewnością wystarczy na całkiem dobry komp.