Dobre zdjęcia ślubne jako pamiątka

Dobre zdjęcia ślubne jako pamiątka

Mam już swoje lata, niedługo przekroczę sześćdziesiąt lat, więc pamięć już nie ta. Pewne wspomnienia z czasem się zamazują, zlewają w jedno, blakną. Nic się na to nie poradzi.

Dobre zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie

zdjęcia ślubneMożna ćwiczyć swoją pamięć, ale jesteśmy tylko ludźmi i mamy ograniczone moce sprawcze. Dlatego tak ważne były zawsze dla mnie fotografie. Zatrzymane chwile ulotne powalają nam przywrócić wspomnienia z wyjątkowych chwil. Dzięki nim można odświeżyć swoją pamięć. Lubię czasem brać albumy ze zdjęciami, siadać w bujanym fotelu i przeglądać po kolei stare fotografie. Szczególną wartość mają dla mnie dobre zdjęcia ślubne. Nasz fotograf ślubny nie był żadnym profesjonalistą. Kuzyn mojego męża bawił się amatorsko zdjęciami, ale to i tak był najlepszy fotograf jakiego mogliśmy mieć. Nawet w takim mieście jak Warszawa ciężko było dorwać taką osobę, więc można powiedzieć, że mieliśmy szczęście. Fotografia ślubna jest dla mnie jedyną rzeczą, poza moją obrączką, która przypomina mi te piękne chwile. Lubię patrzeć nawet na moją suknię, choć drugi raz bym takiej nie założyła. Uszyła mi ją mama ze zdobytego cudem materiału na maszynie należącej jeszcze do mojej babci i wyglądałam w niej jak beza. Miałam za to piękny bukiet z polnych kwiatów i białe pantofelki, które przetrwały lata. Mój mąż miał granatowy garnitur, trochę za duży, ale dobrze leżał. Widać było, że fotograf ślubny nie ma doświadczenia, ale cieszyliśmy się, że będziemy mieli pamiątkę ze ślubu. Nie wszyscy mogli się takową pochwalić. Mąż nie jest taki sentymentalny jak ja, jednak czasem dołącza się do mojego przeglądania zdjęć, wtedy wspominamy te chwile razem.

Dzieci i wnuki też musiały przejść taką sesję wspominkową z nami. Ich zdjęcia ślubne wyglądają już zupełnie inaczej niż nasze. Kolorowe, pozowane, obrabiane. Nasze jednak zawsze pozostaną pamiątką ślubną na lata.

Dodaj komentarz