Czy warto kupić szambo?

Czy warto kupić szambo?

Obecnie najpopularniejsze są szamba betonowe, ale również dużą popularność zyskują szamba ekologiczne. Najpopularniejsze szamba betonowe do domu jednorodzinnego są o pojemności 8 m sześciennych. Montaż oraz transport takiego szamba jest najłatwiejszy i dlatego najwięcej osób decyduje się na wybór takiego rozwiązania.

Ile kosztuje zakup szamba?

doświadczony producent szamb betonowychNa niewielką działkę bardzo dobrym rozwiązaniem są szamba betonowe, ale również możemy zdecydować się na ekologiczne zbiorniki. Musimy doskonale przemyśleć na czym nam najbardziej zależy i pod tym względem wybrać odpowiednie szambo. Doświadczony producent szamb betonowych oferuje nam produkty gotowe wraz z fachowym montażem i transportem za około 2500 zł. Szamba ekologiczne mają znacznie mniejszy ciężar od szamb betonowych i dlatego można je łatwo zamontować bez użycia bardzo drogich dźwigów. Dodatkowo producenci deklarują, że szamba ekologiczne są znacznie szczelne odbiorników betonowych i w przyszłości można takie szambo wykopać i przewieźć do zupełnie innego miejsca. Zbiorniki ekologiczne mogą być również wykorzystane w przyszłości do deszczówki albo do przydomowej oczyszczalni ścieków. Niestety, ale zawsze, kiedy decydujemy się na budowę domu na terenie, gdzie nie ma przyłącza kanalizacyjnego to pozostaje nam tylko i wyłącznie budowa szamba betonowego lub zamówienie szamba ekologicznego.

Na szczęście na rynku nie brakuje firm, które mogą nam zaoferować różnego rodzaju zbiorniki na ścieki, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o kanalizacje. Szamba na miejsce budowy przyjeżdżają w jednym elemencie i ich największymi zaletami jest to, że są bardzo proste w montażu oraz odporne są na obciążenia. Przy wyborze warto doradzić się fachowców, którzy pomogą wybrać odpowiedni zbiornik.