Czy suszem CBD można się odurzyć?

Czy suszem CBD można się odurzyć?

Jak powszechnie wiadomo, kannabidiol (CBD) jest organiczną substancją czynną, jaką znajdziemy wyłącznie w konopiach. Sprawia to, że jest ona unikalna i dlatego tak mocno pożądana. Jej najpopularniejszym źródłem jest oczywiście legalna marihuana.

Sklepy internetowe z suszem marihuany CBD

sklep z suszem konopnymW sklepach konopnych mamy naprawdę potężny wybór medycznych gatunków marihuany. Znajdziemy wśród nich takie, które zawierają niewielką ilość kannabidiolu, jak i te, które zawierają go tak samo dużo, jak na przykład oleje konopne. Oczywiście im więcej tej substancji czynnej, tym wyższa cena suszu, toteż za niektóre odmiany zapłacimy zaledwie 25-35 złotych, a za inne 50, a nawet 70 złotych. Bowiem wraz ze wzrostem ilości tej substancji aktywnej, wzrasta jego skuteczność. Jeżeli sklep z suszem konopnym to tylko internetowy. Dlaczego? Ponieważ zakupy online są nie tylko znacznie tańsze, ale dają nam znacznie większą możliwość wyboru. Bowiem w sklepach stacjonarnych jest on mocno ograniczony i zazwyczaj sprowadza się do zaledwie kilku najpopularniejszych odmian. Susz marihuany sprzedawany w sklepach jest atestowany i certyfikowany, co potwierdza jego pochodzenie oraz zawartość kannabidiolu. To także dowód na to, że jest legalny i zawiera nie więcej niż 0,002% tetrahydrokannabinolu (THC), czyli substancji czynnej konopi, odpowiadającej za właściwości odurzające oraz psychiczne uzależnienie. Zatem stosowanie medycznej marihuany jest nie tylko legalne, ale także całkowicie pozbawione jakiegokolwiek ryzyka.

Wiele odmian medycznych konopi ma nawet takie samy nazwy, jak najpopularniejsze, nielegalne gatunki. To zabieg służący pokazaniu, że jest to roślina posiadająca taki sam wygląd i aromat, ale oczywiście zupełnie inne, wolne od odurzenia, działanie.